Digitalisér din udlejningsproces af ejendomme

Ejendomsadministration via app udviklet af Domuspect

Er du ved at køre træt i al den administration der følger med, når du er boligudlejer, og som er lovpligtige, så skulle du virkelig tage og overveje at gå digitalt, og dermed spare en masse tid og ressourcer. Ved at digitalisere din ejendomsadministration via app udviklet af Domuspect  kan du nemt og effektivt styre dine ejendomme  og det giver ro i maven, og medfører at du står stærkere med dine argumenter overfor dine lejere, som jo nogle godt kan give dig kamp til strengen og mange grå hår. Måske har du gang på gang oplevet, at der er problemer ved det obligatoriske flyttesyn, så vil det digitale flyttesyn helt sikkert minimere disse situationer og gøre dem mindre konfliktfyldte og det er jo gavnligt for både lejer og udlejer.

Digitalt fraflytningsrapport

En digitaliseret fraflytningsrapport er super nem at foretage, og den er nem at gennemskue for dig selv og dine lejere. Alt bliver dokumentet, og der kan således ikke være tvivl om, hvad der er op og ned, og det medfører at begge parter nemmere kan nå til enighed med hinanden. Et fraflytningssyn og en fraflytningsrapport pdf kan der ikke manipuleres med, den er så den er, og er derfor et vigtigt redskab til at sikre reelle forhold og vilkår for jer begge to.  er helt sikkert. Det samme gør sig også gældende ved den obligatoriske indflytningsrapport pdf, den bliver også meget nemmere at håndtere og dokumentere ved at gøre den digital. Og når man er udlejer gælder det bare om at minimere konflikter og sammenstød, for de er ubehagelige. Du vil komme til at fremstå mere troværdig og professionel som udlejer, ved at tilbyde digitale løsninger på administration, det er helt sikkert, ja faktisk så er der kun fordele ved at vælge den digitale vej frem for den gamle analoge vej, som bare hører fortiden til.