En lejlighed der er til og betale for

Som studerende skal man ofte forberede sig på en presset tilværelse, hvis det er man ikke sørger for at finde et sted og bo, hvor det er en tålelig husleje. Det er ofte omkring storbyerne, at man kan finde nogle priser, som er helt urimelige og skulle stå for, hvis man bare er studerende, som lever af SU. Det er ofte ikke noget der rækker, langt fra, og så er mange også nød til at låne eller finde et job eller to ved siden af studiet.

Det efterlader jo også meget mindre tid og overskud til studiet, den nye tilværelse og så videre. Dog er der også mulighed for, at man kan finde nogle steder, som har en fornuftig leje til sig, og ikke ender med at koste en alle pengene. Så det er alt andet lige noget af det, som man kan forvente bliver meget nemmere for en, hvis det er man bare går på nettet for at finde den helt rette løsning for ens vedkommende og hvad det kommer til her.