Er du helt og aldeles connected


Der har aldrig nogensinde eksisteret bedre muligheder for at være forbundne med hinanden, siden internettet tog sit indtog, og med et trylleslag blev verden markant anderledes og mere tilgængelig for alle, der har en pc og en internetopkobling. Verden forekommer mindre, selvom den selvfølgelig har helt den samme størrelse, som den altid har haft. Med internettet er viden kun et klik væk med musen, ligesom du har mulighed for at se dem, som du taler med, også selvom de er bosat omme på den anden side af jordkloden, det er en helt fantastisk opfindelse det internet, og det har vitterligt revolutioneret den måde, hvor på vi lever vores liv i dag. Og kigger vi ind i fremtiden, så ser teknologien og digitaliseringen ud til at komme til at fylde mere og mere, og det er på ingen måde til at forudse, hvor vi kommer til at leve langt ude i fremtiden. Men det bliver helt anderledes.