Luksus i overhalingsbanen

I Danmark er der tradition for, at vi danskere ikke skal ‘larme’ for meget. Vi skal ikke ‘stikke ud’ og være ‘ekstravagante’. Det er nok en tendens, der er kommet i kølvandet på de mange ligusterhække og fællesskabsorienterede værdier, der er blevet – med rette og heldigvis – en del af vores land. Men livet behøver jo ikke være kedeligt af af den grund, vel? Der er ikke noget som at hive stikket ud og bytte hverdagslivet ud med luksus i overhalingsbanen. Måske er det på tide, du skal prøve at køre i din drømmebil? Hvorfor ikke, hvis det er det, der virkelig gør dig lykkelig?

Lev som en baron

I din drømmebil kunne du jo så passende køre din drømmepartner til en drømmedestination, der er lidt ud over det sædvanlige.

Lad alle de andre om middelmådige løsninger lige den weekend, hvor du har fri. God tur!